Loading...

A Fesztiválról

Az I. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál 1996. március 20. és 24. között került megrendezésre Budapesten, a Fővárosi Nagycirkuszban.

„A” MŰSOR

1.         Donnert csoport – lovaszsonglőrök (Magyarország)

2.         Del 'Arte – Iosin – akrobatikus dobószám (Oroszország)

3.         Deniza és Teodora – levegőszám (Bulgária)

4.         Ray Gray – pantomimművész (Anglia)

5.         Vanesa Rios – hajlékony akrobata (Argentína)

6.         Peter Rosendahl – kerékpár-akrobata (Svédország)

7.         Duo Ann – perzs-egyensúlyozók (Lengyelország)

8.         Golden Pyramid – plasztikus akrobata trió (Magyarország)

9.         Priz csoport – humoros tűzoltók (Oroszország)

10.       Perinyó – humoros oroszlánidomítás (Magyarország)

11.       Zozo – bohóctréfa (Magyarország)

12.       Duo Simet – magasdrót (Magyarország)

13.       Jidinis és partneri – illuzionisták (Franciaország)

14.       Rafael D'Carlo – zsonglőr (Kuba)

15.       China Acrobatic Troupe – levegőakrobaták (Kína)

16.       Jun. Sallai csoport – ugródeszka akrobaták golyóval (Magyarország)

„B” MŰSOR

1.         Donnert csoport – lovasakrobaták (Magyarország)

2.         Sebastian Montoya – zsonglőr (Kuba)

3.         Elena Popova – trapézművésznő galambokkal (Oroszország)

4.         China Acrobatic Troupe – egyensúlyozó akrobaták (Kína)

5.         Pico Bello – bábjátékosok (Németország)

6.         Tomoka – hajlékony akrobata (Japán)

7.         Julia Kolossova – gimnasztika a levegőben hula-hop karikával (Oroszország)

8.         Toroszján csoport – gumiasztal-kosárlabda show (Oroszország)

9.         Flying Boy's – nyújtóakrobatika a levegőben (Magyarország)

10.       Kuratola Brothers – akrobatikus duett (Olaszország)

11.       Marco Carolei – bohóc (Olaszország)

12.       Klan csoport – rúddobó szám(Ukrajna)

13.       Fedunov – Ivcsenko – zsonglőr-különlegesség (Oroszország)

14.       Toroszján csoport – kick-box (Oroszország)

15.       Donnert Antal – állatszám (Magyarország)

16.       Ewelyn Marinof csoport – ugródeszka csoport (Románia)

A zsűri elnöke: Eduardo Murillo

Nyertesek:

 Arany fokozat

Toroszján csoport

Oroszország 

 Ezüst fokozat

Chinese Acrobatic Group

Kína 

 

Ewelyn Marinof-csoport

Románia 

 Bronz fokozat

Chinese Acrobatic Group

Kína 

 

Elena Popova

Oroszország

 

2 Simet

Magyarország