Loading...

A Fesztiválról

IV. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál 2002. január 10. és 14. között került megrendezésre. A hagyománynak megfelelően, tíz ország artistaművészei ezúttal is két műsorban, két-két előadásban léptek a közönség és a zsűri elé. Az eseménysort a zárónapi gálaelőadás zárta.

A fesztivált 9 234-en látták.

„A” MŰSOR

1.         Adams – lovaszsonglőrök (Magyarország)

2.         Duo Urunov – légtornászok (Oroszország)

3.         Marco Carolei – komikus (Olaszország)

4.         Blue Girl's – kézegyensúlyozók (Magyarország)

5.         Zee Deneck – zsonglőr (Csehország)

6.         Jonny Hirose – illuzionista (Japán)

7.         Murzak – rúddobó akrobaták (Oroszország)

8.         Hebei Troupe – akrobatika szíjakon (Kína)

9.         Kristina Kokorina – zsonglőr (Oroszország)

10.       Marco Carolei – Komikus (Olaszország)

11.       Pakucza – erőművész (Magyarország)

12.       Saprekin & Lora – humoros majomidomítás (Oroszország)

13.       Enrica Stauberti – hajlógó szám (Csehország)

14.       Royal Brothers – kézegyensúlyozók (Olaszország)

15.       Koko Clown – humoros kötél-egyensúlyozó (Oroszország)

16.       Catana csoport – ugródeszka akrobaták (Románia)

„B” MŰSOR

1.         Menestrelli-Jazlovski – játékos kutyák (Oroszország)

2.         Vajda Troupe – ugródeszka akrobaták (Magyarország)

3.         Svetlana – lengő kötélen (Oroszország)

4.         Double Face – diaboló szám (Olaszország)

5.         Duo Flash – humoros akrobaták (Ukrajna)

6.         David Könyöt & Yotzo – bohózat (Anglia – Magyarország)

7.         Hugo Zamoratte – ember az üvegben (Argentína)

8.         Jakubovi – pónikon lovagló majmok (Oroszország)

9.         Legend – légtornászok (Ukrajna)

10.       Ramwell – zsonglőr (Magyarország)

11.       Dzen – magasiskola lovaglás (Oroszország)

12.       New Stauberti – rúdegyensúlyozók (Csehország)

13.       David Könyöt & Yotzo – bohózat (Anglia – Magyarország)

14.       Golden Pyramid – plasztikus akrobata trió (Magyarország)

15.       Hebei csoport – karikaugró akrobaták (Kína)

A zsűri elnöke: Leonid Kostiuk

Nyertesek:

 Arany fokozat

Hebei csoport

Kína 

 Ezüst fokozat

Murzak

Oroszország

 

Kristina Kokorina

Oroszország

 

Duo Flash

Ukrajna 

 Bronz fokozat

Menestrelli

Oroszország 

 

Dzen

Oroszország 

 

Catana Troupe

Románia