Loading...

A Fesztiválról

A IX. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál 2012. február 2. és 6. között került megrendezésre. A másfél évtizedes hagyománynak megfelelően, tizennyolc ország artistaművészei ezúttal is két műsorban, három-három előadásban léptek a közönség és a zsűri elé. Az eseménysort a zárónapi gálaelőadások zárták.

„A” MŰSOR

1.         Habana – rúddobó akrobaták (Kuba)

2.         Alexandre Lane – karika (Kanada)

3.         Leonid Beljakov – humoros kutyaszám (Németország)

4.         Natalia & Yuriy Volkov – komikus emelőszám (Oroszország)

5.         Demjén Natália – tissue és hegedű (Magyarország)

6.         Kirk Marsh – vizuális humorista (Egyesült Államok)

7.         Winter – akrobatikus adadzsó (Finnország)

8.         Kirk Marsh – vizuális humorista (Egyesült Államok)

9.         Rolling Wheel – röhnrád (Magyarország)

10.       Sebastien Nicaise – diabolo (Belgium)

11.       Rokashkov's – nyújtó akrobatika (Oroszország)

12.       Paul Herzfeld – kínai rúd (Franciaország)

13.       Becky Hoops – hulahopp (Kanada)

14.       Emily & Menno van Dyke – zsonglőröző tangó (Hollandia)

15.       Sterza Family – zenebohócok (Olaszország)

16.       Elisa Khachtryan – magasdrót (Örményország)

17.       Andrey & Nataly Shirokaloff – párducok és tigrisek (Oroszország)

„B” MŰSOR

1.         Meleshin Testvérek – görgőn egyensúlyozók (Oroszország)

2.         Almost Trio – golf zsonglőrök (Magyarország)

3.         Anastasia Makeeva – légtornász (Oroszország)

4.         Starbugs – bohózat (Svájc)

5.         Chilly & Fly – álló zicc (Kanada)

6.         Leonid Beljakov – humoros kutya produkció (Németország)

7.         Timur Kaibjanov – lábzsonglőr (Oroszország)

8.         Sebastian & Kristina – transzformáció (Magyarország)

9.         Starbugs – bohózat (Svájc)

10.       Darkan – gurtni légtornász (Kazahsztán)

11.       Circolombia – ugródeszka csoport (Kolumbia)

12.       Sorellas – trapéz duó (Németország)

13.       Starbugs – bohózat (Svájc)

14.       AJ Silver – komikus cowboy (Egyesült Államok)

15.       Duo La Vision – élő szobrok (Magyarország és Ukrajna)

16.      Johan Wellton – komikus zsonglőr (Svédország)

17.       Andrey & Nataly Shirokaloff – párducok és tigrisek (Oroszország)

Zsűri

Tihany (Czeisler Ferenc) - a zsűri örökös elnöke, a Circus Tihany Spectacular elnöke
Ugo De Rocchi - Fiabilandia, Olaszország
Guillaume Dufresnoy - Big Apple Circus, Egyesült Államok
 
Line Giasson - Cirque du Soleil, Kanada
 
Leonid Kostyuk - Bolshoi Circus, Oroszország
 
David Larible - Circus Roncalli, Németország
 
Scott Malcom - Circus Palazzo, Németország
 
Pascal Jacob - Cirque Phénix, Festival Mondial du Cirque de Demain, Franciaország
 
Yasmine Smart - Billy Smart Circus, Egyesült Királyság

Magyar Gála

A Magyar gálaműsort 2012. február 4-én, szombaton 11 órakor mutatták be a Fővárosi Nagycirkuszban. A műsor 80 perces volt.
 
1. Szulita és Dennis - levegő kötél
 
2. Trió Sárközi - zsonglőr trió
 
3. Renátó - röhnrád
 
4. Duo Kiss - lábzsonglőr-ikária
 
5. Duo Steel - erőemelő
 
6. Imre Bernáth - "film" bohózat
 
7. Clair de Lune - négyes trapéz
 
8. Imre Bernáth - "pandúr" bohózat
 
9. Black Roses - quartett egykerekűn
 
10. Jecsmen Oksana - levegő karika
 
11. Veres Henrik - tempó zsonglőr
 
12. Murai Sisters - erőemelő

Nyertesek

 Arany fokozat

Chilly & Fly

Kanada 

 

Rokashkov's

Oroszország 

 Ezüst fokozat

Johan Wellton

Svédország 

 

Darkan

Kazahsztán 

 Bronz fokozat

Alexandre Lane

Kanada 

 

Sebastien Nicaise

Belgium 

 

Elisa Khachtryan

Örményország