Loading...

A Fesztiválról

Az V. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál 2004. január 29. és február 2. között került megrendezésre. Az évtizedes hagyománynak megfelelően, tíz ország artistaművészei ezúttal is két műsorban, három-három előadásban léptek a közönség és a zsűri elé. Az eseménysort a zárónapi gálaelőadás zárták.

A fesztivált 10 243-an látták. 

„A” MŰSOR

1.         Silver – rúddobó akrobaták (Magyarország)

2.         Sergey Nulchenko – kalapzsonglőr (Oroszország)

3.         Zunyi akrobaták – hajlékony lányok (Kína)

4.         Pierre Ginet – mókázó zsebtolvaj (Franciaország)

5.         Olga Shmeleva – trapéz művésznő (Oroszország)

6.         Guidi Brothers – ikária játékok (Olaszország)

7.         Not Them – bohóctréfa (Egyesült Államok)

8.         Popov – akrobatika gumiasztalon (Oroszország)

9.         4 Delta – páros óriáskerék (Magyarország)

10.       Not Them – bohóctréfa (Egyesült Államok)

11.       Van Cuong és Thi Phuong – egyensúlyozás görgőkön (Vietnám)

12.       Rafael de Carlos – zsonglőr (Kuba)

13.       Élő Trapéz – trapéz (Oroszország)

14.       Dmitry Prudnikov – kézegyensúlyozó (Oroszország)

15.       Dosau csoport – (Oroszország)

„B” MŰSOR

1.         Trio James – ugródeszka akrobaták (Magyarország)

2.         Martin Mall – diaboló (Németország)

3.         Svetlana és Dimitriy – légi szerelem (Ukrajna)

4.         Maxim Rondarenko – „esőember” (Ukrajna)

5.         Dávid Nagy Molnár – bűvész (Magyarország)

6.         Adele és Stefano – fóka idomítása (Olaszország)

7.         Not Them – bohóctréfa (Egyesült Államok)

8.         Rodions – rúddobó akrobaták (Oroszország)

9.         Pantheras – akrobatika forgó rúdon (Magyarország)

10.       Rodogell – repülő emberek a kupolában (Mexikó)

11.       Not Them – bohóctréfa (Egyesült Államok)

12.       Eötvös Lóránd – zsonglőr (Magyarország)

13.       Yamaguchi Tomomitsu – illuzionista (Japán)

14.       Roman Tomanov – légtornász (Egyesült Államok)

15.       Sos és Victoria – átváltozó művészek (Örményország)

16.       Tianjin csoport – váza zsonglőrök (Kína)

17.       Akhundov – víziló és majmok idomítása (Oroszország)

A zsűri elnöke: Czeisler Ferenc Tihany

Nyertesek:

 Arany fokozat

Dosau csoport

Oroszország 

 

Rodions csoport

Oroszország 

 Ezüst fokozat

Rafael de Carlos

Kuba 

 

Dmitry Prudnikov

Oroszország

 

Tianjin Troupe

Kína

 Bronz fokozat

Svetlana és Dimitriy

Ukrajna 

 

Roman Tomanov

USA 

 

Living Trapeze

Oroszország