Loading...

A Fesztiválról

A VI. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál 2006. január 26. és 30. között került megrendezésre. Az évtizedes hagyománynak megfelelően, tíz ország artistaművészei ezúttal is két műsorban, három-három előadásban léptek a közönség és a zsűri elé. Az eseménysort a zárónapi gálaelőadás zárta.

A fesztivált 13 434-en látták.

„A” MŰSOR

1.         Philip és Gladis – fóka idomítása (Olaszország)

2.         Barry Lubin – bohózat (Egyesült Államok)

3.         Sergej Mazurin – légtornász (Oroszország)

4.         Faltyny csoport – akrobatika egykerekűvel (Csehország)

5.         Pierre Marchand – diaboló (Franciaország)

6.         Zebrák – dobóakrobaták (Oroszország)

7.         Barry Lubin – bohózat (Egyesült Államok)

8.         Shanghai Cirkusz Iskola – kézegyensúlyozók (Kína)

9.         Aniskin csoport – akrobatika nyújtón és gumiasztalon (Ukrajna)

10.       2 Bobrov – légtornászok (Oroszország)

11.       Los Larachecos – ugróakrobaták (Marokkó)

12.       Oksana – zeneláda (Ukrajna)

13.       Alan Sulc – zsonglőr (Csehország)

14.       Golden Powers – plasztikus akrobaták (Magyarország)

15.       Barry Lubin – bohózat (Egyesült Államok)

16.       Kovgar csoport – ugródeszka akrobaták (Oroszország)

„B” MŰSOR

1.         Faltyny csoport – zsonglőrök (Csehország)

2.         Maria és Oleg – átváltozó művészek (Oroszország)

3.         Duo Kis Faludy – ugródeszka akrobaták (Magyarország)

4.         Karlo, Billy és Lilly – bohózat (Oroszország)

5.         Oksana – kutyák és lámák (Ukrajna)

6.         Maria Andreeva – lengő kötélen (Oroszország)

7.         Kevin Huesca – humoros hasbeszélő (Olaszország)

8.         Novikov csoport – akrobatika nyújtókon (Oroszország)

9.         NightFlight – akrobatika a levegőben (Németország)

10.       Philip és Gladis – fóka idomítása (Olaszország)

11.       Karlo, Billy és Lilly – bohózat (Oroszország)

12.       Sapo – gumiember (Brazília)

13.       Pavel Ruzsilo – zsonglőr (Oroszország)

14.       Karlo, Billy és Lilly – bohózat (Oroszország)

15.       Kanakovi csoport – rúddobó akrobaták (Oroszország)

Zsűri

Tihany (Czeisler Ferenc) - a zsűri elnöke, a Tihany Cirkusz igazgatója, Egyesült Államok
Egidio Palmiri - az Olasz Cirkuszigazgatók Szövetségének elnöke, Olaszország
 
Boris Fedotov - a moszkvai Nikulin Cirkusz és a Fiatal Cirkuszművészek Fesztiválját szervező bizottság elnöke, Oroszország
 
Zou Yuhua - a Kínai Állami Cirkusz művészeti vezetője, Kína
 
Marcos Magano Frota - a Brazil Cirkusz igazgatója, Brazília
 
Rolf Knie - a Salto Natale Enterainment igazgatója, Svájc
 
Michel Rios - a Rios Produtions igazgatója, Franciaország
 
Alexander Kalmykov - az Orosz Állami Cirkusztársulat vezérigazgató-helyettese, Oroszország
 
Richter József - Jászai-díjas artistaművész, a Magyar Nemzeti Cirkusz igazgatója, Magyarország

Magyar gála

1. Halassy Márk - függönyszám
 
2. Laki Joó - kézegyensúlyozók
 
3. Váradi Éva - lábzsonglőr
 
4. Picard - majomszám
 
5. Duo Vertikál - perzs szám
 
6. Trio Laruss - arany emberek
 
7. Diana és Misi - kutyaszám
 
8. Lóránd - levegőszám
 
9. Panteras - karuszel
 
10. Peppi - bohóctréfa
 
11. Dani - kézegyensúlyozó
 
12. Zsófia & Krisztián - légtornászok
 
13. Yumping Boys - deszka
 
14. Jupiter - illúziók

 

Nyertesek:

 Arany fokozat

Kovgar csoport

Oroszország 

 Ezüst fokozat

Novikov csoport

Oroszország 

 

Shanghai Circus School

Kína 

 

Kanakovi csoport

Oroszország 

 Bronz fokozat

Zebrák

Oroszország 

 

Duo Bobrov

Oroszország 

 

Alan Sulc

Csehország