Loading...

A Fesztiválról

A VII. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál 2008. január 24. és 28. között került megrendezésre. Az évtizedes hagyománynak megfelelően, tizennégy ország nyolcvan artistaművésze ezúttal is két műsorban, három-három előadásban léptek a közönség és a zsűri elé. Az eseménysort a zárónapi gálaelőadás zárta.

„A” MŰSOR

1.         Anastasia Fedotova – magasiskola (Safari Cirkusz, Oroszország)

2.         I Baccala – bohócok (Olaszország)

3.         Artemiev's – légtornászok (Nikulin Cirkusz, Oroszország)

4.         Rob Torres – komikus (Egyesült Államok)

5.         Duo Ssens – trapéz (Kanada)

6.         I Baccala – bohócok (Olaszország)

7.         Shan'Xi Akrobats – akrobata csoport (Kína)

8.         Zvereva csoport – gumiasztal akrobaták (Orosz Állami Cirkusz, Oroszország)

9.         Glen Nicolodi – kézegyensúlyozó kutyával (Olaszország)

10.       I Baccala – bohócok a trapézon (Olaszország)

11.       SlavInna – szabadlétra és tissue (Ukrajna)

12.       Francoise Rochais – zsonglőr (Franciaország)

13.       Duo Deltai – István és Gábor – kézegyensúlyozók (Magyarország)

14.       White Crow – rúddobó akrobaták (Svájc, Kanada és Ukrajna)

„B” MŰSOR

1.         Trio Cube Aerien – levegő trió keretben (Kanada)

2.         Starikov és Kotov – Bohócok (Moszkvai Nagycirkusz, Oroszország)

3.         Tigris – Hula-hop (Németország)

4.         Alisa Nesterova – kutya szám (Safari Cirkusz, Oroszország)

5.         Tr'espace – diaboló („Art Vision Production”, Svájc)

6.         Starikov és Kotov – Bohócok (Moszkvai Nagycirkusz, Oroszország)

7.         Dima Shine – kézegyensúlyozó („Art Vision Production” és Viktor Kee kreáció, Ukrajna)

8.         Flying Spiders – levegő csoport (Kína)

9.         Mr. & Mrs. Dittmar – vígjáték XXL (Magyarország)

10.       Svetlana Belova – hajlékony akrobata (Oroszország)

11.       Shaman – zsonglőr (Nikulin Cirkusz, Oroszország)

12.       Peking Akrobata Csoport – rola-bola (Kína)

13.       Starikov és Kotov – Bohócok (Moszkvai Nagycirkusz, Oroszország)

14.       Maria Efremkina – líra a kupolában (Nikulin Cirkusz, Oroszország)

15.       Narkevich – ugródeszka akrobata csoport (Minszk Állami Cirkusz, Fehéroroszország)

Jury

Tihany (Czeisler Ferenc) a zsűri elnöke, a Tihany Cirkusz alapítója és igazgatója, Egyesült Államok
Xia Juhua - a Wuhani Állami Cirkusz művészeti vezetője, Kína
Nicole Feld - a Feld Entertainment Co. elnökhelyettese, Egyesült Államok
 
Tatyana Bondarchuk - a Minszki Cirkusz igazgatója és a Belarusz Köztársaság Érdemes művésze, Fehéroroszország
 
Egidio Palmiri - az Olasz Cirkuszigazgatók Szövetségének elnöke, Olaszország
 
Paul Binder a Big Apple Circus alapítója és igazgatója, Egyesült Államok
 
Viktor Kee - az „ART VISION Entertainment” alapítója, koreográfusa és igazgatója
 
David Larible - világhírű bohóc, Olaszország
 
Julio Revollendo Cárdenes cirkusztörténész, Mexikó
 
Losonczi György - Jászai és Hortobágyi Károly díjas artistaművész, Magyarország

Magyar gála

A Magyar gálát január 26-án, szombaton 10 órakor mutatták be a Fővárosi Nagycirkuszban.
 
1. 7 magyar - ugródeszka-akrobaták
 
2. Zsilák Olivér és Laido Dittmár - zsonglőrök
 
3. Lui Nereus - komikus
 
4. Szilvi & Ági - trapeze duó
 
5. Rolling Wheel's - akrobaták a gördülő keréken
 
6. Vivien & Robi - tissue

Nyertesek:

 Arany fokozat

Peking Akrobata csoport

Kína 

 Ezüst fokozat

Dima Shine

Ukrajna 

 

White Crow

Kanada, Svájc, Ukrajna

 

Narkevich

Fehéroroszország

 Bronz fokozat

Rob Torres

USA 

 

Flying Spiders

Kína 

 

Glen Nicolodi

Olaszország 

 

Mr. és Mrs. Dittmar

Magyarország