Loading...

A Fesztiválról

A VIII. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál 2010. január 21. és 25. között került megrendezésre. A másfél évtizedes hagyománynak megfelelően, tizennyolc ország artistaművészei ezúttal is két műsorban, három-három előadásban léptek a közönség és a zsűri elé. Az eseménysort a zárónapi gálaelőadás zárta.

„A” MŰSOR

1.         Henry – bohóc "dobos" (Venezuela)

2.         Hebei Akrobaták – egykerekű (Kína)

3.         Roman Khapersky – kézegyensúlyozás (Oroszország)

4.         Henry – bohóc "kalapos" (Venezuela)

5.         Stina és Lotta – rola-bola (Finnország)

6.         Kiss Kata – hulla hopp (Magyarország)

7.         Henry – bohóc "spaghetti" (Venezuela)

8.         Sasha Poldi – fix trapéz (Oroszország)

9.         Duo La Brise – akrobatikus adadzsó (Ukrajna)

10.       Professor Wacko – komikus gumiasztal (Egyesült Királyság)

11.       Vladislav Goncharov – oroszlánok (Ukrajna)

12.       Francesco – bohóc (Franciaország)

13.       Alex Traisi – karika zsonglőr (Olaszország)

14.       Sœurs Pillères – humoros trapéz (Franciaország)

15.       Pavel & Anastasia Voladas – nyujtó (Fehéroroszország)

16.       Barto – komikus (Belgium)

17.       Quinterion – akrobatikus dobószám (Magyarország)

18.       Francesco – bohóc (Franciaország)

19.       Ayala – magas drót (Venezuela)

„B” MŰSOR

1.         Francesco – bohóc "animáció" (Franciaország)

2.         Darja – macska-akrobatika (Lettország)

3.         Francesco – bohóc "földgömb" (Franciaország)

4.         Tatiana Konobas – fitness labdák (Ukrajna)

5.         Benelo – talaj akrobatika (Franciaország)

6.         Dustin Nicolodi „Coperlin” – humoros zsonglőr (Olaszország)

7.         Francesco – bohóc "labdás" (Franciaország)

8.         Charlotte de la Bretèque – légi multicord (Belgium)

9.         Vorobiev Group – dupla hinta (Oroszország)

10.       Vladislav Goncharov – oroszlánok (Ukrajna)

11.       Henry – bohóc (Venezuela)

12.       Marina Garbuza – levegő karika (Ukrajna)

13.       Ivanovs – zsonglőrök egykerekűn (Oroszország)

14.       Molly Saudek – kötéltáncos (Egyesült Államok)

15.       Loránt and Júlia – gurtni (Magyarország)

16.       Henry – bohóc (Venezuela)

17.       Gábriel és Gábor – "love story" (Magyarország)

18.       Duo Vanegas – halálkerék (Kolumbia)

Zsűri

Tihany (Czeisler Ferenc) - a Circus Tihany Spectacular elnöke, a zsűri örökös elnöke, Egyesült Államok
Egidio Palmiri - az Olasz Cirkuszigazgatók Szövetségének Elnöke, a Veronai Cirkuszakadémia igazgatója, Olaszország
Werner Buss - kreatív és fejlesztési igazgató, GOP varieté színházak, Németország
 
Fabrice Becker - a Cirque du Soleil, casting és kreatív igazgató, Kanada
 
László Endrész - a Blackpool Tower Circus producere és igazgatója, Anglia
 
Mstislav Zapashny - az Orosz Állami Cirkusztársulat, Rosgoscirk vezérigazgatója, Oroszország
 
Nikolay Kobzov - a Kobzov Circus Union vezérigazgatója, Németország
 
Oleg Izossimov - az Art Vision Productions vezérigazgatója, és a II. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál fesztivál díszvendége, Oroszország
 
Imre Baross - a Pirates’ Dinner Adventure művészeti vezetője és vezérigazgatója, Magyarország

Magyar gála

A Magyar bemutatót 2010. január 23-án szombaton 10 órakor mutatták be a Fővárosi Nagycirkuszban. Az előadás 1 órás volt, egy 15 perces szünettel.
 
1. Hunkun Dance - kanalas néptánc
 
2. Egy Hiján Trió - zsonglőrök
 
3. Demjén Natália - tissue légtornász
 
4. Stift Gábor és Hrisafis Gábor - bohózat
 
5. Edina és László - ugródeszka
 
6. Murai testvérek - erőemelő
 
7. Renátó - rhönrád akrobatika
 
8. Kiss Kata - háló légtornász
 
9. Stift Gábor és Hrisafis Gábor - bohózat
 
10. Hungária Csoport - ugródeszka
 
11. Asztorelli Junior - gumiasztal
 
12. Stift Gábor és Hrisafis Gábor - bohózat
 
13. Fehérgyarmati Adrienn - trapéz
 
14. Stift Gábor és Hrisafis Gábor - bohózat
 
15. Golden Pyramid - erőemelő
 
16. Betti - kötél légtornász
 
17. Zsilák Olivér - zsonglőr
 
18. Ritmus Cirkusz - táncos akrobatika

Nyertesek

 Arany fokozat

Vladislav Goncharov

Ukrajna 

 

Vorobiev csoport

Oroszország 

 Ezüst fokozat

Dustin Nicolodi „Coperlin”

Olaszország 

 

Trió Ayala

Venezuela 

 

Duo Vanegas

Kolumbia 

 

Duo Ivanov

Oroszország 

 Bronz fokozat

Molly Saudek

USA 

 

Quinterion

Magyarország 

 

Pavel Voladas

Fehéroroszország 

 

Roman Khapersky

Oroszország