Loading...

A Fesztiválról

A fesztivált 2014. január 9. és 13. között tartották. A kiválasztott időpont körülbelül 3-4 héttel volt korábbi a szokásosnál, így a többi nemzetközi fesztivál előtt meg tudták rendezni. Ez már a jubileumi, tizedik fesztivál volt a magyar fővárosban.

A rendezvény január 13-án 15 és 19 órakor a hagyományoknak megfelelően látványos gálaműsorral zárult. Az esti díjkiosztó gálán Kris Kremo sztárzsonglőr műsorszámát is megtekinthették.

„A” műsor

Parádé (Táncművészeti Főiskola és Artistaiskola)

1.         Qingdao Troupe – Lábikária (Kína)

2.         The Godfathers – Táncos akrobatika (Ukrajna)

3.         Georgio Hromadko – Diabolo (Csehország)

4.         Duo Azelle – Duó trapéz karikán (Kanada)

5.         Don Christian – Bohóc (Ausztria)

6.         Troupe Zhuk – Nyújtószám (Fehéroroszország)

7.         Lisandra Sanchez Cros – Spanyolos levegő akrobatika (Kuba)

8.         Trio Stoian – Orosz rúd (Románia)

9.         Richter Troupe – Lovas akrobata szám (Magyarország)

10.       The Flying Havanas – Trapéz szám (Kuba)

11.       Tom&Pepe – Bohózat (USA, Spanyolország)

12.       Duo Triberti – Akrobatikus görkorcsolya (Olaszország)

13.       Super Silva – Levegőszám (Brazília)

14.       David Enoch Sosman – Zsonglőr (Dánia)

15.       Kateryna Sheludykova – Hula hopp kézen állva (Ukrajna)

16.       Duo Maybe – Gurtni (Ukrajna)

17.       Merrylu Casselly, René Casselly Jr. – Akrobatikus elefántszám (Németország)

„B” műsor

Parádé (Táncművészeti Főiskola és Artistaiskola)

1.         Sampion Bouglione – Zsonglőr (Franciaország)

2.         Soul Tango (Ambra & Yves Nicols) – Spanyolos levegő akrobatika (Spanyolország és Olaszország)

3.         Steve&Jones – Bohózat (Olaszország)

4.         Huang Yang – Lengő drót szám (Kína)

5.         Stynka – Orosz rúd (Oroszország)

6.         Los Alamos – Tűz szám (Németország)

7.         Gerasymenko Brothers – Táncos akrobatika (Ukrajna)

8.         Casselly Family – Elefántszám lovakkal (Németország)

9.         Simet László – Szemafor (Magyarország)

10.       Valeri Tkach – Zsonglőr (Ukrajna)

11.       Natalia Bouglione – Gurtni légtornász (Franciaország)

12.       Cesar Dias – Komikus (Portugália)

13.       Graziella – Plafonszám (Spanyolország)

14.       Qingdao Troupe – Kínai rúd (Kína)

Zsűri

Tihany (Czeisler Ferenc) - a zsűri örökös elnöke, a Circus Tihany Spectacular elnöke

Fredy Knie - a zsűri elnöke, Knie Circus, Svájc
 
Farzana Khalilova - Rosgoscirk, Oroszország
 
Henk van der Meijden - Stardust Circus International, Hollandia
 
Jeanette Williams - Entertainment and Circus Agency, Egyesült Államok
 
Helmut Grosscurth - Az Európai Cirkuszszövetség vezérigazgatója
 
Vinicio Murillo - Feld Entertainment, Inc., Ringling Bros. and Barnum & Bailey, Egyesült Államok
 
Francesco Bouglione - Cirque D'hiver Bouglione Paris, Franciaország
 
Hou Quangen - Tianjin Acrobatic Troupe, Kína
 
Donnert Gábor - Cirkuszművész, Magyarország

Magyar Gála

Az Álom a cirkuszban című előadást 2014. január 11-én, szombaton 11 órakor mutatták be a Fővárosi Nagycirkuszban.
 
1. Zsilák Olivér - zsonglőr labdákkal és buzogányokkal
 
2. Németh Jennyfer - levegő akrobatika a hálóban
 
3. Kodák Anna - hajlékony akrobatika
 
4. Dobos Fatime - macskaidomítás
 
5. Hrisafis Gábor és Szabó Gábor - bohócok
 
6. Végh Andrea - kötél szám
 
7. Gerald Steingruber - bohóc
 
8. Franco - komikus macho-gaucho
 
9. Fábián Attila - kézegyensúlyozás
 
10. Trió Császár - kisdeszka akrobatika
 
11. Paczo Peychev - komikus gumiasztal
 
12. Trió Sárközi - zsonglőrök
 
13. Ádám Dévid és Nikolett - kézenállás székeken
 
14. Duo Lameth - trapéz
 
15. Gerald Steingruber - bohóc
 
16. Duo Krai - korbács
 
17. Adele és Franco - papagáj idomítás
 
18. Ádám Krisztián - magas drót
 
19. Black Roses - egykerekű

Nyertesek

Arany fokozat

Richter csoport

 Magyarország

 

Merrylu Casselly, René Casselly Jr.

 Németország

 

Quingdao Troupe

 Kína

 Ezüst fokozat

Simet László

 Magyarország

 

Trio Stoian

 Románia

 

Super Silva

 Brazília

 Bronz fokozat

Sampion Bouglione

 Franciaország

 

Stynka csoport

 Oroszország

 

Cesar Dias

 Portugália

 

Duo Maybe

 Ukrajna

 

Ambra & Yves Nicols

 Spanyolország